Jet Pulse Filtre Sistemleri

Tozsuzlaştırma sistemlerinin tasarımı, üretimi ve uygulamaları konularında, ayrıca endüstriyel tesislerin karşılaştığı toz problemlerine uygun çözümler üretmekteyiz.

Jet Filtre, bir diğer adıyla Jet Pulse Filtre endüstriyel toz toplama sistemleri için mühendislik, malzeme ve ekipman temini, imalat, montaj, devreye alma ile süpervizörlük hizmetlerini sunmaktayız.

Her çeşit filtre torbaları için Jet Pulse filtre sistemlerinin imalatını yapıp anahtar teslimiyle faaliyete hazır hale getiriyoruz.

Jet Filtre Çalışma Prensibi

İşletmede üretim sonrası çıkan tozlu hava sisteme girer. Filtre torbalarına yönelen tozlar torbaların yüzeyine tutunur. Torbanın içerisine geçen temiz hava venturi üzerinden filtre ünitesi temiz bölmesine geçerek üniteyi terk eder. Filtre torbası yüzeyinde biriken toz yüzünden torbanın geçirgenliği azalır. Elektronik timer ile 0.1 saniyeye kadar ayarlanabilen selenoid valfler yüksek basınçlı hava, valfler aracılığıyla üfleme borularına gider. Üfleme borularındaki deliklerden venturiler içine yüksek basınçlı hava iletilir. Filtre torbasının yüzeyindeki tozlar ters hava akımı sayesinde aşağı silkelenir ve temizlenir.

Teklif Al