Filtre Torbaları, Filtre Bezi

Her firmanın filtrasyon sistemi kendi işletme yapısında göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla her filtrasyon sistemine göre de bu yapıya uygun filtre torbaları çözümü sunulmalıdır. Bu noktada yılların vermiş olduğu tecrübemizle, filtre sistemleri alanında olan uzmanlığımızla sisteminize uygun filtre torbaları ve filtre kafesleri önerilerinde bulunup bunların imalatını gerçekleştirmekteyiz.

Filtre torbaları sıcaklığa dayanımı açısından üçe ayrılır diyebiliriz. Standart olarak düşük sıcaklıklarda çalışan sistemlerde birçok sektör için tercih sebebi olan %100 Polyester Filtre Torbası kullanılmaktadır. %100 Polyester Filtre Bezi Torbası hem ekonomik olması sebebiyle hem de çoğu sistemde sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Asfalt plentleri gibi çalışma sıcaklığının yüksek olduğu sektörlerde ise %100 Nomex Filtre Torbası tercih edilmelidir. Bunun sebebi polyester filtre torbasının yüksek sıcaklıklarda erimesinden kaynaklıdır. Bu noktada üçüncü bir seçenek olarak filtre sisteminin yapısına ve sisteme gelen tozun sisteme olan uzaklığına bağlı olarak %100 Polyimide P84 Filtre Torbası da tercih edilebilir. Bu tamamen işletmenizde bulunan filtre sistemine göre değişkenlik göstermektedir. Bir başka filtre çeşidi olan %100 Antistatik Filtre Torbası ise elektriklenme yükünün fazla olduğu imalahathanelerde tozun oluşturmuş olduğu elektriklenmeden kaynaklanan kıvılcımlanmayı önlemek için kullanılmaktadır.

IFS Endüstriyel olarak Jet Pulse Filtre Sistemleri, Filtre Torbaları, Filtre Tel Kafesleri imalatı yaparak filtrasyon çözümlerinin her noktasından faaliyet göstermekteyiz. İşletme koşullarınıza bağlı olarak en uygulanabilir Jet Pulse Filtre Sistemleri kurulumunu anahtar teslimiyle yapmadan önce projelendirme aşamasında sisteminize en uygun ve en düşük maliyet oluşturacak filtre tel kafesleri ve filtre torbaları hakkında detaylı çalışma yapmaktayız. İşletmenizi ziyaret ederek sistemin konumlandırması hakkında da detaylı bilgi toplamaktayız.

Alanında uzman, tecrübeli ekibimiz aracılığıyla filtre sisteminize en uygun filtre torbaları hakkında bilgi sahibi olmak için bizi aramaktan çekinmeyin.